مرجع پلیمر در بازار ایران: خودروسازان به دنبال سرعت بخشیدن در استفاده از مواد پلیمری و کامپوزیتی به جای فلزات سنگین در تولید خودرو هستند تا با سبک سازی، افزایش بهره وری سوخت و رسیدن به استانداردهای بازده مصرف سوخت (CAFE) را پوشش دهند.

از سال ۲۰۰۰، استفاده از پلیمر در ساخت خودرو نقلیه به جای فلز، از حدود ۳ درصد به ۱۵ درصد افزایش یافته است. کامپوزیت پلیمر نه تنها وزن کلی وسیله نقلیه را کاهش می دهد، بلکه باعث کاهش هزینه ساخت آن نیز می شود.

افزایش مصرف پلیمرها طبق گفته آجی دورانی، مدیر عامل و مدیر اجرایی، کالدرو هند، متوسط ​​مصرف پلیمرها تا سال ۲۰۲۵ تا ۲۵ درصد یا حتی بیشتر خواهد شد. شرکت Covestro تولید کننده جهانی مواد پلیمری با تکنولوژی بالا برای صنایع کلیدی است و به تمام OEM های عمده در هند کمک می کند. بر اساس یک نظرسنجی، در حال حاضر برآورد وزن کل پلیمرهای مصرفی در اتومبیل ها را حدود ۷۰۰،۰۰۰ تن اندازه گیری برآورد شده است و انتظار می رود این عدد تا سال ۲۰۲۰ به حدود ۹۰۰،۰۰۰ تن برسد. همچنین بر اساس نتایج این نظرسنجی، پلیمرها تا سال ۲۰۲۵ به طور متوسط ۲۵ درصد از خودرو ​​را تشکیل خواهند داد. دورانی در توضیح این روند گفت پلیمر می تواند جایگزین بسیاری از اجزای ساخته شده از مواد فلزی و شیشه ای باشد.  

منبع:

 https://auto.economictimes.indiatimes.com/news/industry/better-fuel-efficiency-polymers-to-lend-helping-hand/64414848

معرفی آمیزه های polybas

 

 

 

آدرس :

مشهد ، شهرک صنعتی توس ، فاز یک ، تلاش شمالی 7/3 

تلفن واحد فروش : 35410599 051

واحد مهندسی : 35410601 051

 فکس : 35413743 051

پست الکترونیک : info[at]polybas.com

استخدام

Template Settings

Color

For each color, the params below will give default values
Tomato Green Blue Cyan Dark_Red Dark_Blue

Body

Background Color
Text Color

Header

Background Color

Footer

Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family
Direction